Müügitingimused

Ostu-müügilepingu üldtingimused

1. Üldsätted

1.1. Käesolevad üldtingimused kehtivad ostu-müügilepingutele, mis sõlmitakse tellimuse alusel ostukeskkonnas www.aravon.ee kaupa telliva isiku (edaspidi Ostja) ning Aravon OÜ (edaspidi Müüja) vahel.

1.2. Aravoni kasutajaks registreerides ja/või Toodete ostmisele kohalduvad käesoleva lepingu tingimused ja Eesti Vabariigi õigusaktidest tulenevad õigused ja kohustused.

1.3. Müüjal on õigus mistahes ajal teha E-poe pakutavasse teenusesse muudatusi

2. Lepingu sõlmimine ja jõustumine

2.1. Aravon müüb ja e-poe klient ostab e-poes pakutavaid Tooteid.

2.2. Aravoni ja ostja vahel jõustub müügileping alates tellimuse kinnituse järgi tasumisele kuuluva summa laekumisest Aravoni arvelduskontole. Tooteid enne müügilepingu jõustumist ei broneerita (nt ostukorvi lisamisel).

3. Hinnad

3.1. Kõikide E-poes olevate toodete baashinnad  on arvestatud eurodes.

3.2. Aravonis müüdavate Toodete hinnad (koos käibemaksuga) on märgitud tootelehtedel. Kampaaniate soodushindade puhul on tootelehel ära toodud nii uus hind kui ka vana hind.

3.3. Tellitud kaupade hinnale lisandub kohaletoimetamistasu, mille suurus sõltub Ostja poolt valitud saatmisviisist.

4. Tellimuse eest tasumine

4.1. Tellimuse saabumisel edastab Müüja kinnituse ja makseinfo Ostja e-posti aadressile. Kauba eest on võimalik tasuda Müüja arvelduskontole SEB või NORDEA pangas. Makserekvisiidid on märgitud makseinfole ja arvele.

4.2. Maksetähtaeg on 3 tööpäeva. Kui makse pole Müüja arvelduskontole laekunud 5 tööpäeva jooksul, tühistab Müüja ühepooselt tellimuse ja vabastab kaubad broneeringust. Makse hilisema laekumise korral Müüja arvelduskontole või uue tellimuse tegemisel ei garanteeri Müüja nimetatud toodete olemasolu laos.

5. Tellimuse tühistamine

5.1. Kui Müüjal pole võimalik tellimust täita, teavitab Müüja Ostjat esimesel võimalusel telefoni või e-posti teel ning lepib Ostjaga kokku Ostjale sobiva lahenduse (toodete asendamine, sooduskupongi väljastamine vm).

5.2. Kui Ostja soovib tellimuse tühistada, teatab Ostja sellest esimesel võimalusel Müüjale e-kirja teel: info@aravon.ee.

6. Tellimuse täitmise tähtaeg

6.1. Müüja arvestab tarneaega makse arvelduskontole laekumisele järgnevast tööpäevast.

6.2. Tooted komplekteeritakse ja postitatakse esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 5 tööpäeva jooksul.

6.3. Eeldatava tarneaja pikenemisest teavitab Müüja Ostjat e-posti või telefoni teel esimesel võimalusel. Ostjal on tarneaja pikenemise korral õigus tellimus tühistada. Tellimuse tühistamise korral tagastab Müüja Ostja poolt tasutud ettemaksu hiljemalt 10 päeva jooksul.

7. Kauba kohaletoimetamine

7.1. Tellimuses sisalduvate toodete hinnale lisandub tasu kauba kohaletoimetamise eest, mis sisaldab käibemaksu. Kohaletoimetamistasu ei kuulu tagastamisele.

7.2. Kohaletoimetamistasu suurus sõltub Ostja poolt valitud kauba kättesaamiskohast:

7.2.1. Itella SmartPOST pakiautomaat – 2,99 EUR, (TASUTA ostudele alates 49 EUR). Kui pakk jõuab Ostja poolt valitud automaati, saadetakse Ostjale SMS teade ja e-mail uksekoodiga. Sisestades selle pakiautomaadi ekraanile, saab Ostja paki kätte. Hoiuaeg on 7  päeva, peale seda saadetakse pakk Müüjale tagasi. Korduval väljastamisel tasub Ostja uuesti  kohaletoimetamistasu. Tööpäeva jooksul SmartPOSTi terminali jõudnud pakid jõuavad mandri-Eestis  asuvasse sihtkohta järgmisel päeval, Saaremaale ülejärgmisel päeval ja Hiiumaale 3x nädalas. Teenusest  saab lähemalt lugeda www.smartpost.ee.

7.2.2.  ELS Kullerteenus – 5 EUR. Kuller teavitab Ostjat paki saabumisest telefoni teel ja lepib kokku paki  kättetoimetamise aja. Kui Ostjat ei õnnestu telefoni teel tabada, toimetatakse pakk lähimasse postiasutusse ning Ostjale edastatakse paki saabumise kohta teade, mille alusel saab paki kätte. Hoiuaeg on 15 kalendripäeva,  peale seda saadetakse pakk Müüjale tagasi. Korduval väljastamisel tasub Ostja kohaletoimetamistasu  uuesti.

7.2.3. Omniva pakiautomaat – 2,99 EUR, (TASUTA ostudele alates 49 EUR). Pakiautomaadid on iseteeninduslikud postkontorid, mis asuvad erinevate kaubanduskeskuste juures üle Eesti. Kui pakk jõuab Sinu poolt valitud automaati, saadetakse Sulle SMS teade.

7.2.4. Eelneva kokkuleppe alusel on Ostjal võimalik kaubale ise järele tulla, sel juhul saatmiskulu ei lisandu. Kui kaup on komplekteeritud, võtab Müüja Ostjaga e-posti teel ühendust ja lepib kokku kauba üleandmisaja. Eelneva kokkuleppeta kaupa ei väljastata.

7.3. Teistesse riikidesse saab kaupa tellida eelneva kokkuleppe ja hinnapakkumise alusel.

7.4.  Müüja ei võta vastutust kolmanda osapoole viivituste või vääramatu jõu tõttu hiljem kohaletoimetatud kauba osas.

8. Saadetise vastuvõtmine

8.1. ELS Kulleri poolt kohaletoimetatud pakkide seisukorda tuleb hinnata koheselt. Juhul, kui pakend on purunenud, mõlkis või muul moel kahjustunud, tuleb sellest kullerit teavitada. Kuller täidab kohapeal akti, ilma selleta pretensioone käsitlema ei hakata. Müüjat tuleb probleemist teavitada esimesel võimalusel, kuid hiljemalt 3 kalendripäeva jooksul. PS! Pakend tuleb alles hoida probleemi lahendamiseni – tagastatavad kaubad peavad olema originaalpakendis, millel on peal esialgse saadetise aadresskaart!

8.2. Itella SmartPOSTi kaudu saadetud paki vigastustest peab Müüjat teavitama esimesel võimalusel, kuid hiljemalt 3 kalendripäeva jooksul alates paki kättesaamisest. PS! Pakend tuleb alles hoida probleemi lahendamiseni.

8.3. Müüja pakendab tooted nii turvaliselt kui vähegi võimalik. Paki / toodete purunemise või kadumise korral tehakse postiasutuse / vedajaga koostööd probleemi lahendamiseks.

8.4. Müüja ei võta materiaalset vastutust postiteenuse käigus hävinud, vigastatud ja/või kadunud toodete eest, kuid teeb endast kõik, et probleem lahendatud saaks.

9. Ostja õigus lepingust taganeda ja kaup tagastada

9.1. Ostjal on õigus lepingust taganeda ja tellitud kaup tagastada 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamise hetkest.

9.2. Lepingust taganemiseks tuleb Ostjal saata Müüjale teatis e-posti aadressile info@aravon.ee koos tagastamisele kuuluvate toodete nimekirja ja tellimuse numbriga. Tooted võib tagastada peale Müüja poolt kirjalikult antud kinnitust. Tagastamisele kuuluvad tooted peavad olema originaalpakendis ning kasutamata. Kui tagastatav kaup või müügipakend on rikutud, peab Ostja kompenseerima kauba väärtuse vähenemise. Juhul, kui kaup on oluliselt rikutud, on Müüjal õigus tagastatud tootest keelduda.

9.3. Tagastamisele ei kuulu postikulu.

9.4. Müüja vastutab kõigi müüdud kaupade puuduste eest vastavalt kehtivatele Eesti Vabariigi seadustele.

9.5. Müüja ei vastuta kauba kadumise, purunemise või hävimise eest alates hetkest, mil kaup on üle antud Ostjale või kolmandale osapoolele.

9.6. Ostja poolt tasutud maksed tagastab Müüja Ostja poolt osundatavale pangaarvele hiljemalt 30 päeva jooksul alates kauba tagastamisest.

10. Müüja taganemisõigus

10.1. Müüjal on õigus Lepingust taganeda, kui tellitud kaupa ei ole võimalik, sh varude ammendumise tõttu, tarnida. Ostjat informeeritakse sellest esimesel võimalusel telefoni või e-posti teel. Ostja tasutud ettemakse tagastatakse täies ulatuses hiljemalt 10 tööpäeva jooksul Ostja pangaarvele.

11. Omandireservatsioon

11.1. Tellimuse alusel Ostjale tarnitud kaup jääb kuni hinna täieliku tasumiseni Müüja omandiks.

12. Isikuandmete kaitse

12.1. Müüja ei avalda Ostja poolt ostukeskkonnas www.aravon.ee sisestatud andmeid kolmandatele isikutele (välja arvatud seadustes ettenähtud erandid). Müüja kasutab neid ainult tellimuse täitmiseks, kauba edukaks kohaletoimetamiseks ja tellimusega seotud küsimuste lahendamiseks.

12.2. Müüja võib Ostja e-posti aadressile saata uudiskirju, tootetutvustusi ja pakkumisi. Ostjal on võimalus igal ajahetkel neist loobuda kirjutades aravon@aravon.ee.

13. Andmekaitse

13.1. Meie e-poe tekstid ja fotod on kaitstud autoriõigustega ning nende omavoliline kopeerimine või printimine on keelatud.  Soovist kasutada meie koduleheküljel esitatud tekste, ideid või fotosid, palume teada anda aadressile aravon@aravon.ee